پاپ آپ شماره‌ی ۱ – شیراز

گالری اُ در سال ١٣٩٦ به هدف رشد هنرمندان جوان و نوظهور، و همچنين طراحی پروژه‌هايی با هنرمندانی پيشتاز، تأسيس شد.
همكاری با كيوريتورها و روشن فكرانی صاحب نظر در اين زمينه، گالری اُ را برای ارائه كردن نمايش‌هايی متمايز؛ بازتابی از فرهنگ و نگرش هنرمند متعهد كرده است.
نمایش‌های “پاپ آپ”، شکلی به نسبت تازه برای برگزاری نمایش‌های کوتاه مدت، خارج از فضاهای مرسوم نمایشگاهی مانند گالری است. این قبیل رویدادها عموما در فضاهایی مانند فروشگاه‌ها و یا آتلیه‌های هنرمندان برگزار می‌شوند تا موقعیتی برای دیده شدن آثار هنری در فضایی متفاوت برای علاقه‌مندان به‌وجود آورند.
گالری اُ در نظر دارد مجموعه رویدادهایی از این دست در شهرهای مختلف ایران برگزار کند. نخستین “پاپ آپ” گالری اُ نمايشی است از مجموعه‌ای گسترده از آثار نقاشی، طراحی٬ چاپ، حجم و چیدمان که روزهای جمعه ۲۷ مهر و شنبه ۲۸ مهر در محل فروشگاه نشيمن در شهر شیراز برگزار خواهد شد. به مناسبت این نمایش، فروشگاه نشيمن شكل كاملا متفاوتی به خود گرفته و به صورت كامل در اختيار گالری اُ قرار خواهد گرفت. اين مجموعه منتخبی است از آثار ٣١ هنرمند با پیشینه‌های متفاوت، از شهرهای مختلف ایران که در چهار سال گذشته در گالری اُ نمایش‌های انفرادی و یا گروهی داشته‌اند.
پيشينه‌ی روابط گالری با هنرمندان چه شخصی و چه حرفه‌ای، موجب فراهم آمدن بينشی خاص و تأثير آن روی نمايش آثار و در نهايت به وجود آمدن محيطی آموزنده و متعهد برای همه می‌شود.
گالری اُ با رويكردی اخلاقی و باز به هنر و تعهدی برای يافتن شايستگی، مكانی خلاق را كه در جهت نفع رسانی به هنرمند و گردآورنده به طور يكسان به منظور بالا بردن سطح آگاهی و قدردانی هنر، از طريق اين دسته از رويدادها و فعاليت‌ها ايجاد كرده است.


دانلود پی دی اف